„ოსკარი“ 2018-ის გამარჯვებულები ცნობილია – სრული სია

დოლბის თეატრში ამერიკის კინოაკადემიის დაჯილდოების 90-ე ცერემონია დაიწყო.

და ოსკარი გადაეცა:

 

საუკეთესო ფილმი

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

The Post

Call Me by Your Name

Darkest Hour

Dunkirk

Get Out

Lady Bird

Phantom Thread

The Shape of Water – გამარჯვებული

 

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი

გარი ოლდმანი, Darkest Hour – გამარჯვებული

ტიმოთი შალამე, Call Me by Your Name

დენზელ ვოშინგტონი, Roman J. Israel, Esq.

დენიელ კალუია, Get Out

დენიელ დეი-ლუისი, Phantom Thread

 

მთავარი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ფრენსის მაკდორმანდი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri – გამარჯვებული

სირშა რონანი, Lady Bird

მერილ სტრიპი, The Post

სალი ჰოუკინსი, The Shape of Water

მარგო რობი, I, Tonya

 

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი კაცი

სემ როკველი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri – გამარჯვებული

უილიამ დეფო, The Florida Project

ვუდი ჰარელსონი, Three Billboards outside Ebbing, Missouri

რიჩარდ ჯენკინსი, The Shape of Water

კრისტოფერ პლამერი, All the Money in the World

 

მეორეხარისხოვანი როლის შემსრულებელი მსახიობი ქალი

ელისონ ჯენი, I, Tonya -გამარჯვებული

ლორი მეტკლაფი, Lady Bird

ლესლი მენვილი, Phantom Thread

მერი ჯეი ბლიჯი, Mudbound

ოქტავია სპენსერი, The Shape of Water

 

საუკეთესო რეჟისორი

გილერმო დელ ტორო, The Shape of Water – გამარჯვებული

პოლ ტომას ანდერსონი, Phantom Thread

ჯორდან პილი, Get Out

კრისტოფერ ნოლანი, Dunkirk

გრეტა გერვიგი, Lady Bird

 

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი

The Big Sick

Get Out – გამარჯვებული

Lady Bird

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

საუკეთესო ადაპტირებული სცენარი

Call Me by Your Name – გამარჯვებული

The Disaster Artist

Logan

Molly’s Game

Mudbound

 

საუკეთესო უცხოენოვანი ფილმი

A Fantastic Woman (ჩილე) – გამარჯვებული

The Insult (ლიბანი)

Loveless (რუსეთი)

Body and Soul (უნგრეთი)

The Square (შვედეთი)

 

საუკეთესო ანიმაციური ფილმი

The Boss Baby

The Breadwinner

Coco – გამარჯვებული

Ferdinand

Loving Vincent

 

საუკეთესო მუსიკა ფილმისთვის

Dunkirk

Phantom Thread

The Shape of Water – გამარჯვებული

Star Wars: The Last Jedi

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

საუკეთესო სიმღერა ფილმისთვის

Mighty River – Mudbound

Mystery of Love – Call Me by Your Name

Remember Me – Coco – გამარჯვებული

Stand Up for Something – Marshall

This Is Me – The Greatest Showman

 

საუკეთესო მხატვრობა

Beauty and the Beast

Blade Runner: 2049

Darkest Hour

Dunkirk

The Shape of Water – გამარჯვებული

 

კოსტიუმების საუკეთესო დიზაინი

Beauty and the Beast

Darkest Hour

Phantom Thread – გამარჯვებული

The Shape of Water

Victoria & Abdul

 

საუკეთესო გრიმი და ვარცხნილობა

Darkest Hour – გამარჯვებული

Wonder

Victoria & Abdul

 

საუკეთესო ოპერატორული ნამუშევარი

Blade Runner: 2049 – გამარჯვებული

Darkest Hour

Dunkirk

Mudbound

The Shape of Water

 

საუკეთესო მონტაჟი

Baby Driver

Dunkirk – გამარჯვებული

I, Tonya

The Shape of Water

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

ხმის საუკეთესო მონტაჟი

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk – გამარჯვებული

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

ხმის საუკეთესო მიქსინგი

Baby Driver

Blade Runner 2049

Dunkirk – გამარჯვებული

The Shape of Water

Star Wars: The Last Jedi

 

საუკეთესო ვიზუალური ეფექტები

Blade Runner 2049 – გამარჯვებული

Guardians of the Galaxy Vol. 2

Kong: Skull Island

Star Wars: The Last Jedi

War for the Planet of the Apes

 

საუკეთესო დოკუმენტური ფილმი

Abacus: Small Enough to Jail

Faces/Places

Icarus – გამარჯვებული

Last Men in Aleppo

Strong Island

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი დოკუმენტური ფილმი

Edith and Eddie

Heaven Is a Traffic Jam on the 405 -გამარჯვებული

Heroin(e)

Knife Skills

Traffic Stop

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ფილმი

DeKalb Elementary

The Eleven O’Clock

My Nephew Emmett

The Silent Child – გამარჯვებული

Watu Wote: All of Us

 

საუკეთესო მოკლემეტრაჟიანი ანიმაციური ფილმი

Dear Basketball – გამარჯვებული

Garden Party

Lou

Negative Space

Revolting Rhymes

 

კომენტარი
%d bloggers like this: