“ოქროს გლობუსი 2019”-ის ნომინანტები ცნობილია

“ოქროს გლობუსის” 76-ე დაჯილდოების ნომინანტების სია დღეს დილით გახდა ცნობილი.

“ვიცე”, რეჟისორ ადამ მაკკეის ბიოპიკი დიქ ჩეინის შესახებ გამარჯვებას 6 ნომინაციაში შეეცდება.

ჰოლივუდის უცხოური პრესის ასოციაციამ, რომელიც “ოქროს გლობუსის” ნომინანტების არჩევაზეა პასუხისმგებელი, კიდევ რამდენიმე ფილმი აღნიშნა.

ნომინანტებს შორის არიან ფილმები “ვარსკვლავი დაიბადა”, “ფავორიტი” და “მწვანე წიგნი”.

სატელევიზიო ფილმებიდან შეირჩა “ჯანი ვერსაჩის მკვლელობა” ოთხი ნომინაციით, “კომინსკის მეთოდი” და “ბარი” სამ-სამი ნომინაციით.

ცერემონიას, რომელიც 6 იანვარს გაიმართება, სანდრა ო და ენდი სენბერგი წაიყვანენ.

ნომინანტების სია ასე გამოიყურება:

 

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – დრამა

“შავი პანტერა” (“Black Panther”)
შავი კუკლუქსკლანელი” (“BlacKkKlansman”)
“ბოჰემური რაფსოდია” (“Bohemian Rhapsody”)
“ბილ-სთრითს ლაპარაკი რომ შეეძლოს” (“If Beale Street Could Talk”)
“ვარსკვლავი დაიბადა” (“A Star Is Born”)

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი მხატვრულ ფილმში – დრამა

გლენ ქლოუზი (“The Wife”)
ლედი გაგა (“A Star Is Born”)
ნიკოლ ქიდმანი (“Destroyer”)
მელისა კაკკარტი (“Can You Ever Forgive Me?”)
როზამუნდ პაიკი (“A Private War”)

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მხატვრულ ფილმში – დრამა

ბრედლი კუპერი (“A Star Is Born”)
უილიემ დეფო (“At Eternity’s Gate”)
ლუკას ჰეჯესი (“Boy Erased”)
რამი მალეკი (“Bohemian Rhapsody”)
ჯონ დევიდ ვოშინგტონი (“BlacKkKlansman”)

 

საუკეთესო მხატვრული ფილმი – მუსიკალური ან კომედია

“შეშლილი მდიდარი აზიელები” (“Crazy Rich Asians”)
“ფავორიტი” (“The Favourite”)
“მწვანე წიგნი” (“Green Book”)
“მერი პოპინსი დაბრუნდა” (“Mary Poppins Returns”)
“ვიცე” (“Vice”)

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი მხატვრულ ფილმში – მუსიკალური ან კომედია

ემილი ბლანტი (“Mary Poppins Returns”)
ოლივია კოულმენი (“The Favourite”)
ელსი ფიშერი (“Eighth Grade”)
შარლიზ ტერონი (“Tully”)
კონსტანს ვუ (“Crazy Rich Asians”)

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მხატვრულ ფილმში – მუსიკალური ან კომედია

კრისტიან ბეილი (“Vice”)
ლინ-მანუელ მირანდა (“Mary Poppins Returns”)
ვიგო მორტენსენი (“Green Book”)
რობერტ რედფორდი (“The Old Man & the Gun”)
ჯონ ს. რაილი (“Stan & Ollie”)

 

საუკეთესო მეორეხარსხოვანი მსახიობი ქალი მხატვრულ ფილმში

ემი ადამსი (“Vice”)
კლერ ფოი (“First Man”)
რეჯინა კინგი (“If Beale Street Could Talk”)
ემა სტოუნი (“The Favourite”)
რეჩელ ვაისი (“The Favourite”)

 

საუკეთესო მეორეხარსხოვანი მსახიობი მამაკაცი მხატვრულ ფილმში

მაჰერშალა ალი (“Green Book”)
ტიმოთი შალამე (“Beautiful Boy”)
ადამ დრაივერი (“BlacKkKlansman”)
რიჩარდ ი. გრანტი (“Can You Ever Forgive Me?”)
სემ როკველი (“Vice”)

 

საუკეთესო ანიმაცია

“Incredibles 2”
“Isle of Dogs”
“Mirai”
“Ralph Breaks the Internet”
“Spider-Man: Into the Spider-Verse”

 

საუკეთესო უცხოენოვანი მხატვრული ფილმი

“Capernaum”
“Girl”
“Never Look Away”
“Roma”
“Shoplifters”

 

საუკეთესო რეჟისორი – მხატვრული ფილმი

ბრედლი კუპერი (“A Star Is Born”)
ალფოსნო კუარონი (“Roma”)
პიტერ ფარელი (“Green Book”)
სპაიკ ლი (“BlacKkKlansman”)
ადამ მაქქეი (“Vice”)

 

საუკეთესო სცენარი – მხატვრული ფილმი

ალფონსო კუარონი (“Roma”)
დებორა დევისი და ტონი მაკნამარა (“The Favourite”)
ბარი ჯენკინსი (“If Beale Street Could Talk”)
ადამ მაქქეი (“Vice”)
პიტერ ფარელი, ნიკ ვალელონგა, ბრაიან კიური (“Green Book”)

 

საუკეთესო ორიგინალური სცენარი – მხატვრული ფილმი

მარკო ბელტრამი (“A Quiet Place”)
ალექსანდრე დესპლა (“Isle of Dogs”)
ლუდვიგ გორანსონი (“Black Panther”)
ჯასტინ ჰარვიცი (“First Man”)
მარკ შეიმენი (“Mary Poppins Returns”)

 

საუკეთესო ორიგინალური სიმღერა – მხატვრული ფილმი

“All the Stars” (“Black Panther”)
“Girl in the Movies” (“Dumplin’”)
“Requiem For a Private War” (“A Private War”)
“Revelation’ (“Boy Erased”)
“Shallow” (“A Star Is Born”)

 

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – დრამა

“The Americans”
“Bodyguard”
“Homecoming”
“Killing Eve”
“Pose”

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო ფილმში – დრამა

საიტირონა ბალფე (“Outlander”)
ელიზაბეთ მოსი (“The Handmaid’s Tale”)
სანდრა ო (“Killing Eve”)
კულია რობერტსი (“Homecoming”)
კერი რასელი (“The Americans”)

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო ფილმში – დრამა

ჯეისონ ბეიტმანი (“Ozark”)
სტივენ ჯეიმსი (“Homecoming”)
რიჩარდ მედენი (“Bodyguard”)
ბილი პორტერი (“Pose”)
მეთიუ რაისი (“The Americans”)

 

საუკეთესო სატელევიზიო სერიალი – მუსიკალური ან კომედია

“Barry” (HBO)
“The Good Place” (NBC)
“Kidding” (Showtime)
“The Kominsky Method” (Netflix)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon)

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი სატელევიზიო ფილმში – მიუზიკლი ან კომედია

კრისტენ ბელი (“The Good Place”)
ქენდის ბერგენი(“Murphy Brown”)
ელისონ ბრი (“Glow”)
რეიჩელ ბროსნაჰანი (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
დებრა მესინგი (“Will & Grace”)

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი სატელევიზიო ფილმში – მიუზიკლი ან კომედია

საშა ბარონ კოენი (“Who Is America?”)
ჯიმ ქერი (“Kidding”)
მაიკლ დუგლასი (“The Kominsky Method”)
დონალდ გლოვერი (“Atlanta”)
ბილ ჰეიდერი (“Barry”)

 

საუკეთესო მინი-სერიალი ან სატელევიზიო ფილმი

“The Alienist” (TNT)
“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story” (FX)
“Escape at Dannemora” (Showtime)
“Sharp Objects” (HBO)
“A Very English Scandal” (Amazon)

 

საუკეთესო მსახიობი ქალი მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

ემი ადამსი (“Sharp Objects”)
პატრიცია არკეტი (“Escape at Dannemora”)
კონი ბრიტონი (“Dirty John”)
ლორა დერნი (“The Tale”)
რეგინა კინგი (“Seven Seconds”)

 

საუკეთესო მსახიობი მამაკაცი მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

ანტონიო ბანდერასი (“Genius: Picasso”)
დენიელ ბრული (“The Alienist”)
დარენ ქრისი (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)
ბენედიქტ კამბერბეჩი (“Patrick Melrose”)
ჰიუ გრანტი (“A Very English Scandal”)

 

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი მსახიობი ქალი მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

ალექს ბორშტაინი (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
პატრისია კლარქსონი (“Sharp Objects”)
პენელოპე კრუზი (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)
თენდი ნიუტონი (“Westworld”)
ივონ სტრახოვსკი (“The Handmaid’s Tale”)

 

საუკეთესო მეორეხარისხოვანი მსახიობი მამაკაცი მინი-სერიალში ან სატელევიზიო ფილმში

ალან არკინი (“The Kominsky Method”)
კიერან კალკინი (“Succession”)
ედგარ რამირეზი (“The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story”)
ბენ ვიშოუ (“A Very English Scandal”)
ჰენრი ვინკლერი (“Barry”)

კომენტარი
%d bloggers like this: